COVID-19 opatření

Jaká jsou aktuální opatření přijatá v souvislosti s epidemiologickou situací? Seznamte se s nimi před vaším příjezdem.

Vážení klienti,

všech si vás velice vážíme a děkujeme za vaši přízeň. Epidemiologická situace v ČR nás bohužel nutí upravit možnosti poskytování našich služeb. Doufáme, že pochopíte naše kroky a zachováte nám svou věrnost. Všichni si přejeme, aby se situace co nejrychleji stabilizovala a od opatření jsme mohli co nejdříve ustoupit. 

Od pondělí 14.3. 2022 platí pro klienty zdravotnických zařízení tato nařízení: 

platí povinnost mít ve vnitřních společných prostorách lázní zakrytá ústa a nos respirátorem nebo nanorouškou. Žádáme Vás proto, abyste přijeli vybaveni ochrannými prostředky na celou dobu pobytu v lázních. Respirátory je také možné zakoupit v prodejně lázní, která se nachází v přízemí lázeňského hotelu Grand. 

Od 14. 3. 2022 jsou návštěvy Vašich blízkých v Rehabilitačním ústavu povoleny pouze ve společných prostorách lázní – návštěvu na pokoji může ve výjimečných případech po předchozí telefonické domluvě povolit lékař RÚ. 

Před příjezdem prosíme věnujte pozornost těmto doporučením: 

  • Před odjezdem na léčebný pobyt sledujte Váš aktuální stav a platnost jednotlivých nařízení. Lázně Bělohrad budou postupovat vždy v souladu s platnými nařízeními Ministerstva zdravotnictví ČR a dle zákona. 
  • Pokud se u Vás během pobytu objeví příznaky virového onemocnění, budete otestováni antigenní metodou (ATG test) a v případě pozitivity ATG testu na COVID-19 bude váš pobyt ukončen.  
  • Přibližně 7–14 dnů před odjezdem minimalizujte možnost nákazy infekční nemocí. 
  • Vyvarujte se kontaktu s nemocnými osobami či s osobami vykazujícími známky infekční nemoci (zvýšená teplota, rýma, kašel, únava).  
  • Nenavštěvujte hromadné akce ani prostory, kde se potkává větší množství lidí. 

Dovolujeme si Vás požádat o maximální dodržování přijatých preventivních opatření, abyste si mohli užít lázeňský pobyt bez zbytečných komplikací. 

Děkujeme Vám za respektování požadavků a přejeme příjemný pobyt v Rehabilitačním ústavu Bělohrad.