Nutriční péče

Správná výživa je nedílnou součástí léčby. Dbáme na kvalitu složení pokrmů a hlídáme správný přísun všech živin.
Klienti se mohou stravovat v jídelně nebo jim je jídlo servírováno na pokoj. Ošetřující personál klientům dopomáhá se stravováním v případě potřeby.

Výběr stravy

Dietu indikuje lékař při nástupu do CKR Bělohrad a na skladbu stravy dohlíží nutriční terapeut. Pacienti bez dietního omezení mají možnost výběru ze tří druhů servírovaných snídaní a čtyř druhů servírovaných obědů a večeří. Jeden výběr je vždy vegetariánský (bezmasý) a jeden výběr odpovídá svým složením racionální stravě určené k prevenci rozvoje metabolického syndromu. Tento výběr je zároveň vhodný i pro pacienty s diabetem. K dispozici je i nadstandartní výběrová dieta.

Dietní systém

Jednotlivé diety jsou sestavovány v souladu s platnými výživovými doporučeními pro Českou republiku. Snažíme se navyšovat příjem kvalitních bílkovin (proteinů) a naopak snižovat příjem živočišných tuků (lipidů) a jednoduchých cukrů (sacharidů) s ohledem na prevenci rozvoje metabolického syndromu. 

Stravovací návyky

Nedílnou součástí celkové péče o pacienty je i vzdělávání v oblasti výživy právě s ohledem na prevenci rozvoje metabolického syndromu. Zaměřujeme se na prevenci malnutrice (nedostatečná výživa, podvýživa), která ohrožuje zejména seniory a je spojena se závažnými zdravotními komplikacemi. Personál dohlíží i na pravidelný pitný režim.