Vodoléčba

Základním principem vodoléčby je kombinace tepla a proudění vody, která má blahodárný efekt na pohybové ústrojí, správné prokrvení končetin
a zároveň působí celkově relaxačně. 

Hydromasážní koupel

Koupele provádíme ve speciální vaně opatřené systémem Air Jet, kde tryskami proudí vzduch pod vysokým tlakem a provádí masáž celého těla. Tyto koupele pozitivně ovlivňují svalovou únavu, bolesti zad a šíje, chronické bolesti po úrazech i ztuhlost svalů způsobenou špatnými pohybovými stereotypy. 

Přísadová koupel

Má příznivý regenerační účinek na podpůrný, kloubní a pohybový aparát a přispívá k uvolnění svalového napětí a prokrvení pokožky. Je vhodná pro celkovou relaxaci. Zmírňují bolesti, podporují hojivé procesy, zbavují tělo únavy, přináší dokonalé fyzické a psychické uvolnění. Druhy přísad: bylinná přísada Herbaden, koupel s výtažkem z plodů stromu Xylopia aethiopica, olej s kostivalovým extraktem, olej s meduňkovým extraktem, sůl z Růžového jezera.  

Uhličitá koupel

Velice účinná procedura, která využívá vlastností bublinek oxidu uhličitého, CO2.  Při koupeli se tělo obalí jemnými perličkami a po počátečním pocitu chladu navodí perličkový plášť příjemné teplo, způsobené rozšířením kožních kapilár. Oxid uhličitý se vstřebává kůží a pomáhá rozšiřovat periferní cévy, čímž zlepšuje hlavně prokrvení končetin a pokožky. Tento efekt vám pomůže nejen snížit krevní tlak a usnadnit práci vašemu srdci, ale i zlepšit výživu, pružnost a hydrataci pokožky

Končetinová vířivá koupel

Jde o koupele ve speciálních vanách, kde působením tepla a mechanickým působením proudu vody dochází k prohřátí a pokrvení nejvíce namáhaných částí horních i dolních končetin. Na horních končetinách je zaměřena na drobné klouby ruky, loketní kloub a svalové skupiny předloktí. Zlepšuje pohyblivost, jemnou motoriku a cit. Na dolních končetinách ovlivňujeme drobné klouby chodidla, kotník a lýtkové svalstvo. Vždy dochází k redukci otoků, zlepšení pohyblivosti a úlevě od bolesti.

Střídavá nožní koupel

Pro tuto lázeň je používán systém dvou vaniček s horkou a studenou vodou. Střídavým ponořováním končetin do různě teplé vody dochází k efektivnímu tréninku končetinových cév. Po absolvování procedury mizí otoky, bolesti chodidel a kotníků, zlepší se výživa všech tkání. Proto je tato lázeň doporučována i diabetikům či klientům s varixy.